Aktualności

Forum Menadżerów Służby Zdrowia w Toruniu

DSC_0889cy

Przypominamy, że relacje z konferencji, na których poruszamy tematy związane z budżetowaniem i controllingiem w szpitalach, zamieszczamy na naszych profilach społecznościowych:

https://www.facebook.com/leczymysluzbezdrowia/

https://plus.google.com/u/0/b/110522087495612544452/110522087495612544452

https://www.linkedin.com/organization/3633136/admin/updates

A już za tydzień widzimy się na Forum Menadżerów Służby Zdrowia w Toruniu. Zapraszmy 8 czerwca do Centrum Kulturalno- Kongresowe Jordanki 🙂

 

Zapraszamy do Łodzi 8 grudnia!

Zapraszamy do Łodzi 8 grudnia, gdzie będziemy prelegentami podczas Forum Menadżerów Służby Zdrowia. Nasze wystąpienie będzie dotyczyć budżetowania i controllingu przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych.  Zapraszamy do Centrum Konferencyjnym Rubin, ul. Lodowa 94!

????????????????????????????????????

Planowanie na przyszły rok czas zacząć!

PaperworkJak co roku o tej porze rozpoczynamy planowanie z naszymi klientami. Wszystkie plany rzeczowo-finansowe na 2017 rok powstają dzięki naszemu programowi do budżetowania MedLider.

Pracę z jednostkami ambulatoryjnymi rozpoczęliśmy od omówienia założeń do budżetu oraz ustalenia harmonogramu prac nad nim. Szczegółowo zostały omówione zagadnienia dotyczące zmian w polityce rachunkowości odnoszące się do zmian ośrodków oraz kont kosztowych, jak i przychodowych, które mają jeszcze bardziej usprawnić kontrolę bieżącą wyników komórek.

Wytyczenie jasnych celów, a także ścieżki całego procesu planowania, pozwoli na zamknięcie planu w ciągu dwóch miesięcy. Wczesne rozpoczęcie prac pozwoli, by już pierwsze analizy i raporty za styczeń 2017 roku zawierały porównania do planu rzeczowo-finansowego na 2017 rok.

Najbliższe konferencje z MedLiderem część 2

????????????????????????????????????

To jeszcze nie koniec naszych spotkań, zapraszamy do zadawania pytań podczas:

Kongres Innova Med Managment Katowice – 18.11.2016 r.

Forum Menedżerów Służby Zdrowia Łódź – 8.12.2016 r.

Najbliższe konferencje z MedLiderem

????????????????????????????????????

29 września (czwartek) można nas spotkać aż w trzech miejscach w Polsce! Będziemy mówili przede wszystkim o budżetowaniu i controllingu, ale nie tylko! Zapraszamy na konferencje:

Forum Menedżerów Służby Zdrowia w Opolu, Hotel De Silva Premium Opole, ul. Leona Powolnego 10,

V Ogólnopolskie Forum Medyczne w Poznaniu, Hotel IBB Andersia, pl. Andersa 3,

I Kongres Zdrowia Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, Hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2.

Następnie będziemy 13.10.2016 w Rzeszowie na Forum Menedżerów Służby Zdrowia.

Kolejne etapy pracy z MedLiderem w WSS w Słupsku za nami

słupskZakończyliśmy wdrażanie oprogramowania MedLider i planowanie w nim w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku. Kolejnym etapem jest stała kontrola realizacji założeń ujętych w tym planie. Controlling opiera się na MedLiderze, który pokazuje bieżące odchylenia, ale również na comiesięcznych raportach konstruowanych specjalnie dla jednostki przez naszych analityków na podstawie danych z naszego programu i otrzymanych od szpitala.

Mamy za sobą również opracowanie pierwszego raportu, który został przedstawiony zarządowi oraz szerokiej kadrze Szpitala. Poruszał on m.in. realizację kontraktu z NFZ, statystykę, analizę finansową, obszar zatrudnienia oraz realizację zakupów i inwestycji. Sprawozdanie spotkało się z uznaniem oraz zostały wskazane obszary, które dodatkowo można poruszyć w następnych podsumowaniach. Z ochotą podjęliśmy to zadanie, ponieważ produkt zawsze dopasowujemy do potrzeb klienta.

Nasz dział IT również ma kolejne zadanie – stworzymy specjalnie dla WSS w Słupsku nowy moduł w MedLiderze. Będzie to indywidualny widok w programie dedykowany  ordynatorom oraz kierownikom działów. Dzięki niemu osoby te będą mogły w prosty i szybki sposób monitorować przychody oraz koszty komórek, na które mają bezpośredni wpływ.

Wdrożenie MedLidera w WSS w Słupsku zakończone

medlider logo
Program do zarządzania szpitalem MedLider został wdrożony w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Dzięki niemu budżetowanie i controlling w szpitalu będą mniej pracochłonne. Następnym etapem wdrożenia jest przygotowanie raportu controllingowego, na podstawie sporządzonego planu na 2016 r. oraz danych rzeczywistych zaimportowanych do programu.

Plan w oprogramowaniu ma służyć wytyczeniu dokładnej ścieżki, jaką ma podążać WSS w Słupsku, a także być podstawą do badania wszelkich odchyleń od niego i adekwatnego reagowania na nie.  Dzięki MedLiderowi będzie możliwa kontrola kosztów w podmiocie leczniczym oraz przychodów jednostki, co umożliwi w niedługim czasie podejmowanie racjonalnych decyzji dotyczących funkcjonowania rozbudowanej organizacji jaką jest WSS w Słupsku.

Plan jest tworzony w układzie miesięcznym, w związku z czym dla każdego zamkniętego miesiąca można obserwować odchylenia od zakładanych wartości. Ponadto w oprogramowaniu planowane działania inwestycyjne bezpośrednio wpływają na rachunek zysków i strat oraz na planowany cash flow.

SPM ZOZ w Słupsku kończy wdrażanie programu MedLider

Modern people doing business, graphs and charts being demonstrated on the screen of a touchpad

Szerokie spojrzenie na zagadnienia związane z zarządzaniem przynosi Przychodni Miejskiej w Słupsku pierwsze efekty.

Jesteśmy na ostatnim etapie wdrażania oprogramowania do tworzenia budżetu w Samodzielnym Publicznym Miejskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Został on rozpoczęty w styczniu br. przy pomocy programu MedLidier. Na początku tego przedsięwzięcia Konsultanci Know How zaproponowali procedurę przeprowadzania planowania. Obejmowała ona również przeprowadzenie cyklicznych szkoleń dla pracowników: m.in.: „Budżetowanie i controlling finansowy jako skuteczne narzędzie zarządzania podmiotami leczniczymi” oraz techniczne w zakresie użytkowania narzędzia informatycznego MedLider.

Ponadto Konsultanci ZUK Know How zaimportowali dane bazowe do systemu oraz nadzorowali cały proces wdrożenia.
Na podstawie sporządzonego planu oraz danych rzeczywistych zaciąganych do programu, powstaje pierwszy raport controllingowy ukazujący szeroko działalność Przychodni Miejskiej w Słupsku.

Jesteśmy przekonani, że oprogramowanie do budżetowania i controllingu usprawni wiele procesów oraz pomoże zarządzać wynikiem podmiotu.